Protezy zębowe

Protetyka

Protezy wyjmowane, klasyczne lub stabilizowane na implantach.

Odtwarza pierwotne warunki zgryzowe po utracie zębów naturalnych, po ich uszkodzeniu lub osłabieniu. Uzupełnienia protetyczne mogą być stałe, ruchome lub kombinowane( uzupełnienia ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, koron teleskopowych).

Protezy osiadające

Uzupełnienia ruchome wykonywane z tworzywa akrylowego. Głównym wskazaniem są przypadki bezzębia lub rozległych braków w uzębieniu, kiedy nie ma możliwości wykonania innych rodzajów uzupełnień (protez szkieletowych, stałych, opartych na implantach).

Protezy szkieletowe

Ruchome uzupełnienie protetyczne. Proteza taka opiera się nie tylko na dziąsłach i błonie śluzowej, ale także na zębach- nie powoduje więc nadmiernego zaniku kości i dziąseł. Wykonana prawidłowo może służyć pacjentowi przez długie lata. Podstawowe części protezy szkieletowej to metalowa baza( szkielet) oraz akrylowe elementy odbudowujące brakujące tkanki.

Protezy Overdenture

Ruchome uzupełnienie protetyczne, pokrywające na całej powierzchni korzeń lub korzenie resztkowego uzębienia lub implanty. Protezy te utrzymywane są na korzeniach lub wszczepach poprzez system zatrzasków (zasuw lub rygli). Są to uzupełnienia spełniające wymogi estetyki, chroniące kości szczęk przed zanikiem oraz zapewniające wysoki komfort dla pacjenta. Jednak w przypadku tego typu protez jest opanowanie przez pacjenta zasad higieny jamy ustnej. Wykonanie protezy overdenture oparte są na zaledwie dwóch implantach w żuchwie i szczęce u pacjentów bezzębnych, co przy względnie przystępnych kosztach, diametralnie poprawia komfort użytkowania w porównaniu do protez całkowitych osiadających.

Umów się na wizytę już dziś!

Zapraszamy na konsultację stomatologiczne do naszych gabinetów w Katowicach i Sosnowcu.
Podczas wizyty przeprowadzimy pełną diagnostykę dentystyczną oraz przygotujemy indywidualny plan leczenia.

katowice

NZOZ Udente
ul. Powstańców 37
40-038 Katowice
woj. śląskie

NIP: 6443091424

Zapraszamy:
Pn.-Pt. 8-20
Sobota 9-14

 

ruda śląska

NZOZ Udente
ul. Norwida 26/3
41-700 Ruda śląska
woj. śląskie

 

Zapraszamy:
Pn.-Pt. 8-20
Sobota 9-14

 

sosnowiec

NZOZ Udente
ul. Gen. Józefa Hallera 4
41-214 Sosnowiec
woj. śląskie

 

Zapraszamy:
Pn.-Pt. 8-20
Sobota 9-14