Korony i mosty zębowe Katowice

Braki w uzębieniu to dość powszechny problem. Wynikają z różnych przyczyn – zaniedbanych stanów zapalnych, powikłań po chorobie czy uszkodzeń mechanicznych. Odbierają nie tylko pewności siebie, ale ponadto mogą stanowić zagrożenie dla kondycji całej jamy ustnej. Protetyka oferuje rozwiązanie tego problemu w postaci koron i mostów zębowych.

Korony i mosty zębowe – Katowice. Na czym polegają?

Nasz gabinet stomatologiczny w Katowicach oferuje usługę wykonania koron i mostów zębowych. Choć przyjęło się, że jest to zabieg stricte upiększający uśmiech, zastosowanie koron i mostów zębowych jest znacznie szersze – przede wszystkim umożliwiają utrzymanie spełniającego swoje funkcje zgryzu. Korony zębowe, potocznie nazywane „koronkami”, to najpopularniejszy i najprostszy sposób na poprawę uzębienia z ubytkami. Pod względem cenowym stanowi korzystną alternatywę dla implantu zęba. Korona zębowa całkowicie zakrywa ząb, co pozwala na estetyczne i bezpieczne uzupełnienie uśmiechu, a ponadto zapewnia ochronę przed dalszymi uszkodzeniami.

W przypadku większych braków w uzębieniu optymalne rozwiązanie stanowią mosty zębowe. To protetyczne uzupełnienia osadzone na zębach filarowych. Mosty protetyczne wyglądają jak kilka połączonych ze sobą koron. Mosty zębowe są cementowane na stałe, przez co są o wiele wygodniejszym rozwiązaniem niż proteza tymczasowa. Zarówno korony, jak i mosty zębowe wyglądają naturalnie i estetycznie.

Umów się na wizytę już dziś!

Zapraszamy na konsultację stomatologiczne do naszych gabinetów w Katowicach i Sosnowcu.
Podczas wizyty przeprowadzimy pełną diagnostykę dentystyczną oraz przygotujemy indywidualny plan leczenia.

katowice

NZOZ Udente
ul. Powstańców 37
40-038 Katowice
woj. śląskie

NIP: 6443091424

Zapraszamy:
Pn.-Pt. 8-20
Sobota 9-14

 

ruda śląska

NZOZ Udente
ul. Norwida 26/3
41-700 Ruda śląska
woj. śląskie

 

Zapraszamy:
Pn.-Pt. 8-20
Sobota 9-14

 

sosnowiec

NZOZ Udente
ul. Gen. Józefa Hallera 4
41-214 Sosnowiec
woj. śląskie

 

Zapraszamy:
Pn.-Pt. 8-20
Sobota 9-14