Piaskowanie zębów Katowice

Płytka nazębna, składająca się ze zmineralizowanych resztek pokarmu i bakterii, z czasem może uszkodzić strukturę zębów, powodując próchnicę oraz zapalenie dziąseł. Istnieje szereg zabiegów profilaktycznych, oczyszczających powierzchnię zębów ze szkodliwych dla niej związków. Jeden z nich stanowi piaskowanie zębów. Katowice to jedno z miast, w których można poddać się niniejszemu zabiegowi w gabinecie dentystycznym Udente.

Piaskowanie zębów – Katowice. Na czym polega zabieg?

Piaskowanie jest jednym z regularnie wykonywanych zabiegów estetycznych, mających na celu oczyszczenie płytki nazębnej, nagromadzonej na powierzchni szkliwa. Zabieg trwa około pół godziny i jest niemal bezbolesny. Podczas zabiegu następuje oczyszczenie powierzchni zębów za pomocą strumienia wody z piaskiem dentystycznym. Zaleca się wykonywanie tego zabiegu profilaktycznie raz na 6-12 miesięcy lub raz na 3-4 miesiące w przypadku zębów, które są szczególnie narażone na powstawanie przebarwień.

Z powodu ryzyka podrażnienia dziąseł piaskiem dentystycznym podczas czyszczenia, zalecamy wcześniejszą wizytę kontrolną u dentysty.

Umów się na wizytę już dziś!

Zapraszamy na konsultację stomatologiczne do naszych gabinetów w Katowicach i Sosnowcu.
Podczas wizyty przeprowadzimy pełną diagnostykę dentystyczną oraz przygotujemy indywidualny plan leczenia.

katowice

NZOZ Udente
ul. Powstańców 37
40-038 Katowice
woj. śląskie

NIP: 6443091424

Zapraszamy:
Pn.-Pt. 8-20
Sobota 9-14

 

ruda śląska

NZOZ Udente
ul. Norwida 26/3
41-700 Ruda śląska
woj. śląskie

 

Zapraszamy:
Pn.-Pt. 8-20
Sobota 9-14

 

sosnowiec

NZOZ Udente
ul. Gen. Józefa Hallera 4
41-214 Sosnowiec
woj. śląskie

 

Zapraszamy:
Pn.-Pt. 8-20
Sobota 9-14